BİZDEN HABERLER

EVDE KOLAY BİZDEN HABERLER

Probiyotikli yoğurt tok tutar

Probiyotikli yoğurt tok tutar

RAMAZAN AYINDA PROBİYOTİKLİ YOĞURT TÜKETİN

RAMAZAN AYINDA PROBİYOTİKLİ YOĞURT TÜKETİN

Ramazan ayı ile birlikte değişen beslenme düzeni ve uzun süren açlık sindirim sisteminde birtakım rahatsızlıklara neden olabiliyor. Gün boyu rahatsızlık veren bu problemlere karşı iftar ve sahurda masanızdan probiyotikli yoğurdu eksik etmeyin. Özellikle evde yapılan probiyotikli yoğurt, bağırsak floranıza destek olurken, sindirim sisteminizi de düzenler.

Tazeliği ve probiyotik bakteri içeriği nedeniyle probiyotik beslenme ile sağlıklı bir ramazan ayı geçirmenin mümkün olduğunu söyleyen Gıda Mühendisi Nurdan Baloğlu, probiyotikli yoğurdun faydaları ile ilgili şu bilgileri verdi: Ramazan ayının gelmesi ile birlikte 11 ay boyunca alıştığımız beslenme düzeninin değişmesi sağlıklı beslenmediğimiz takdirde sağlığımızın olumsuz etkilenmesine neden olur. Ramazan ayında uzun süreli aç kalmak, iftar ve sahurda fazla ve hızlı yemek yeme reflü şikayetlerine, dispepsi denilen karnın üst tarafında gaz, şişkinlik, ağrı gibi şikayetler neden olabilir.
HAZIMSIZLIĞA KARŞI SODA YERİNE PROBİYOTİKLİ YOĞURT
Ramazan boyunca sağlıklı ve dengeli beslenmeyi sağlayabilmek için birkaç noktaya dikkat etmek ve tüm ay boyunca devam ettirmek önemlidir. Gün boyu rahatsızlık veren gaz, şişkinlik ve hazımsızlık problemlerine karşı iftar sonrası ilk iş soda, çay gibi içeceklerden medet umarız. Ancak bu gıdaların aşırı tüketimi de farklı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu gıdaların yerine daha doğal ve fazla tüketiminin zarar yerine fayda sağlayacağı probiyotik içeren yoğurt tüketiminin arttırılması gerekir. Probiyotikler, bağırsaklarımızda yaşayan yararlı bakterilerin arttırılmasına görev yapar. Vücudumuza yararlı olan bakteriler, bağırsak florasının düzenli çalışmasına yardımcı olarak zararlı bakterilerin çoğalmasını engeller.
EV YAPIMI YOĞURT İLE TAZELİĞİ YAKALAYIN
Sindirim sistemimizin bu dönemde sağlıklı çalışmasına yardımcı olan probiyotikler anne sütü, yoğurt, kefir gibi canlı bakteri içeren ürünlerde bulunur. Tazeliği ve bakteri içeriği nedeniyle ev yapımı yoğurt tercih edilmeli. Ev yapımı yoğurtta ise mutlaka kullanılan mayaya dikkat edilmeli. Özellikle probiyotik içeren mayalar kullanılmalı ve tazeliğini kaybetmeden hızla tüketilmelidir.
SU İÇMEKTEN HOŞLANMIYORSANIZ AYRAN TÜKETİN
Ev yapımı probiyotikli yoğurt içerdiği besin öğeleri ile uzun süre tok kalmanıza yardımcı olarak, rahat bir oruç dönemi geçirmenize destek olur. Öte yandan su tüketiminin azalması nedeniyle günlük tüketilen su miktarının geri kazandırılması önemlidir. Bu nedenle ramazan ayı içerisinde bol su tüketilmeli, eğer su içmekten çok hoşlanmıyorsanız ev yapımı probiyotikli yoğurdunuzu ayran haline getirerek tüketebilirsiniz.

Yayın tarihi: 21.05.2018 KAYNAK: http://gold.ajanspress.com.tr/ http//haberci.ajanspress.com.tr/

Çağla Şikel Evde Yoğurt Mayaladı.

Çağla Şikel "Evde" Yoğurt Mayaladı.

Maysa Gıda, yeni piyasaya çıkardığı "EVDE" serisi ürünlerini Çağla Şikel'in sunumuyla Grand Hyatt Otel'de düzenlediği basın toplantısında tanıttı.

EVDE'nin geliştirdiği sağlıklı ve pratik ürün setlerinin tanıtımı ile başlayan etkinlikte, ünlü model-sunucu Çağla Şikel mutfak önlüğünü giyerek tezgahın başına geçti.

Basın mensuplarının karşısında EVDE tarafından geliştirilen maya ile yoğurt mayalayan Çağla Şikel; ''Evde de kendi yoğurdumu kendim mayalarım. Çocuklarım için her zaman sağlıklı olan şeyleri tercih ederim.'' ifadelerini kullandı. Mayaladığı yoğurdu bir örtü yardımı ile mutfak tezgahında beklemeye alan ünlü model, kefir mayalamaya geçtiğinde ise küçük bir sürprizle karşılaştı. Mayalanması için mutfak tezgahında bıraktığı sütün açık kalan ocakta kaynayarak taşması ile birlikte kahkahalara boğulan Çağla Şikel, ''Nazarınız değdi bence. Yıllardır yoğurt mayalarım ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Az kalsın yoğurt yerine peynir ikram etmek zorunda kalacaktım sizlere.'' sözleri ile basın mensuplarına takılmayı da ihmal etmedi.

Muhabir ve kameramanlara elleri ile yaptığı kefirden ikram eden ünlü model, günün anısına lansmanda giydiği mutfak önlüğünü imzaladı. İmza atarken ''Sözleşme imzalar gibi çekin'' esprisi ile herkesi bir kez daha güldürmeyi başardı.

Kaynak : https://www.sondakika.com/cagla-sikel/

Evde ürün serisi büyüyor

'Evde' ürün serisi büyüyor

Maysa Gıda, “Evde” serisi ürün gamından peynir, probiyotik yoğurt, kefir mayasının yanı sıra keçiboynuzlu çikolata ve glütensiz ekmek hazırlama setini de tüketici ile buluşturuyor.

Maysa Gıda, yeni piyasaya çıkardığı “Evde” serisindeki ürünleri Grand Hyatt Otel’de düzenlediği basın toplantısında tanıttı. Toplantıya; Maysa Gıda Genel Müdürü Nurdan Baloğlu ve ünlü sunucu Çağla Şikel katıldı.

“Ev yapımı” olan ürünlere rağbetin gün geçtikçe arttığına değinen Maysa Gıda Genel Müdürü Nurdan Baloğlu; Maysa Gıda altında kurulan “EVDE” markası ile evlerinde farklı lezzet arayanların ve mutfağını hobi alanına çevirenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak sağlıklı ve pratik evde ürün setlerimizi geliştirdiklerini vurguladı.

PROBİYOTİK ÇAĞI BAŞLIYOR İlk etapta peynir, probiyotik yoğurt, kefir maya setlerini piyasaya çıkartacaklarını söyleyen Baloğlu, “Amacımız herkesi kolay ve pratik yapabileceği sağlıklı gıdalar ile buluşturabilmek. Özellikle yoğurdumuzun içeriğinde bulunan sağlık kaynağı olan probiyotiğin öneminin farkındayız. Toprakla uğraşmıyor olmamız, doğadan uzaklaşmamız, bizi probiyotiklerden de uzaklaştırdı. Şehirleşme ve nüfus artışı nedeniyle bu kaçınılmaz bir süreçti. Ama insanoğlu yararlı bakterilerin farkına vardı. Antibiyotik çağı bitti! Probiyotik çağı başlıyor. Bugün probiyotiklerin kanser tedavisinde dahi kullanılabileceği konusunda çalışmalar yapılmakta. Ama insanlar probiyotiği ilaç olarak almak istemiyorlar. Evde yoğurt yaparken probiyotikli maya kullanımı sayesinde doğal yollarla alamadığımız probiyotiği de almış oluyoruz.” diye konuştu. “EVDE YAPILACAK ÜRÜNLER PAZARININ EN BÜYÜK OYUNCUSU OLACAĞIZ”

Probiyotik yoğurt, peynir, kefir, çikolata, ekmek gibi geniş skaladaki ürün yelpazesi ve kaliteli tadı ile “evde yapılacak ürünler” pazarının en büyük oyuncusu olmaya aday olduklarını da söyleyen Baloğlu; “Önümüzdeki dönemde yerli olan markamızın global pazardaki payını büyütebilmek adına farklı çalışmalar planlıyoruz. Şu an için Ortadoğu, Balkan ülkeleri ve Rusya’ya ihracat yapıyoruz. Ancak yakın zaman içerisinde farklı coğrafyalarda da ürünümüzü ihracat edeceğiz. Bunun için de fuar organizasyonları gibi kısa vadede geri dönüş alabileceğimiz etkinliklere katılacağız” dedi.

Yeni ürünlerinin yanı sıra tesis ve alt yapı alanında da yatırımlarının olduğuna değinen Balcıoğlu, İzmir Tire’de 15 dönümlük arazide yeni bir inşaata başlamayı planladıklarını ve yapılacak yatırımlar ile bulundukları şehirlerde önemli oranda istihdam yaratmayı hedeflediklerini belirtti.

Kaynak : https://www.capital.com.tr/preview/sirket-panosu/sirket-panosu-haberleri/evde-urun-serisi-buyuyor

Yerel Zincirler Buluşuyor fuarındaydık

Nisan 2017

Yerel Zincirler Buluşuyor fuarındaydık

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR